Temizlik Şirketi satınalma ve malzeme talebi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Temizlik Şirketi satınalma faaliyetlerini, ekipman, sarf malzeme, kimyasal ve kırtasiye olarak ayırmak mümkündür.

Satınalması yapılacak demirbaşlar, sarf malzemeler, kırtasiyeler ve kimyasallar (makine, taşınmazlar vs.), temizlik malzemeleri  proje açılışlarında ilgili direktör tarafından tespit edilip yatırım olarak bütçelenir.

Satın alma onayı Operasyon Genel Müdürü tarafından verildikten sonra web üzerinden siparişi verilerek ilgili projeye ulaştırılır.

İlave veya eskiyenin yerine bir demirbaş almak için proje ile ilgili proje yöneticisi, ilgili departman müdürüne demirbaşa duyulan ihtiyacı, malzeme  talep formu ile bildirir. Operasyon Direktör Yard./Direktörün onaylaması durumunda merkez satın alma departmanı tarafından satın alınarak projeye gönderilir. Amortisman bütçesi dahilinde ise bütçe dahilinde değerlendirilir. İlave makine-ekipman satışı olduğunda müşteriden yazılı olarak alınan onay belgesi satış departmanına bildirilir ve satış departmanı tarafından amortisman bedeli sözleşme/maliyet analizine yansıtılır ve revize edilen yeni rakamlarla fatura kesilir. Operasyon bütçelerinde de gerekli revizyon yapılır. Siparişler yapılırken, kimyasallar, sarflar(bezler, pedler, wc sarfları), ekipmanlar alt alta ve bu sıraya göre yapılması önerilir.

Temizlik Şirketi için satınalması yapılacak sarf malzeme, kimyasal ve kırtasiye siparişlerini aylık limit bütçelerine uygun olarak; Küçük ölçekli yöneticisiz projeler, her ayın en geç 20’sinde malzeme talep formu ile gerekli talebini yapar ve ilgili yönetici web üzerinden tedarikçi sistemine tanımlanmış olup, limitleri belirlenmiş olan talebi gerçekleştirir. İlgili proje yöneticileri tarafından, her ayın 20-25. günleri arası, sipariş dönemi açıldığında kullanıcı adı ve parolası girilerek gerekli malzeme ekleme ve sipariş gönderme işlemi yapılır. Web talepleri  ayın 25. günü mesai bitimine kadar sisteme girilmiş ve “talep gönder”i yapılmış olması gerekir, aksi halde sistem bu tarihten sonraki talepleri değerlendirmeyecektir.),

Merkez satın alma yöneticisi, ilgili departman müdürlerine (veya Operasyon Genel Müdür Yardımcısı) ve Mali – İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı’na onaylattığı siparişleri ayın 5. gününe kadar projede olacak şekilde ikmalcilere bildirir ve ulaşmasını sağlar.

Altı (6) aylık yaz ve kış dönemlerinde, proje kıyafet bütçesine uygun olarak gerekli beden ve numara tespitlerine göre, projeden kıyafet talep formu ile ilgili yöneticiye, ilgili yönetici de web tedarik sistemi üzerinden, dönemsel kıyafet talebi yapar. Gelen kıyafetler irsaliyeye ve kesin sipariş dökümüne uygun takip edilir ve personellere zimmetlenir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir