Hastane temizliği – İstanbul Hastane Temizlik Şirketi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Hastane Temizlik Şirketi

Bir hastane temizliğine hâkim olmak için ilk olarak olayın özüne inmek gerekir. Herkesin ve her şeyin üzerinde yaşayan mikroorganizmalar sağlıklı bir birey için tehdit oluşturmamaktadır. Fakat hastaya bu mikro organizmalar bulaşırsa tedavinin süresi uzayabilir, maliyet artar ve hasta kaybedilebilir. Hastanede bulunan organizmalar çok daha güçlü ve çok daha tehlikelidirler. Bu nedenle bir hastanede temizlik çok önemlidir ve düzenli olarak yapılması gerekir. Düzenli olarak yapılan iyi bir hastane temizliğinden sonra ortam mikro organizmalardan arınır ve hastalık veya enfeksiyonlar yayılmaz.

Temizliğin genel akışı atık toplanması, odanın süpürülmesi, odanın paspaslanması ve odadaki eşyaların toz alımı olmalıdır. Odanın genel temizliği bittikten cam silme, hasta dolabı silme, tuvalet ve banyo temizliği gerçekleştirilir. Bir hastanenin temizliğinde dikkat edilmesi gereken nokta az mikroplu yer ilk temizlenir daha fazla mikrop olduğu düşünülen bölge ( örneğin tuvalet) daha sonra temizlenir. Temizlenecek alanda aynı renk kova ve bez bulundurulur. Hassas bir şekilde temizlik bittikten sonra malzemeler mutlaka yıkanmalı ve kurutulmalıdır. Islak bir şekilde bırakılmamalıdır. Temizlik maddeleri ve dezenfektanlar birbiri ile karıştırılmamalıdır.

Hastane Temizliği’nin önemi

Hastane temizliği çok hassas bir konudur. İşini iyi bilen insanların temizlik yapması gerekir. Çok hassas davranılmalıdır. Bu nedenle hastane temizliğinde güvenilir bir şirketle çalışmak büyük ciddiyet gerektirir. Hastane temizlik şirketlerinde altında çalışan elemanların da kaliteli ve işini iyi bilen eğitim almış insanlar olmalıdır.

Hastane temizliğinde çok daha hassas olunması gereken alanlar vardır. Bunlar: ameliyathane, sterilizasyon ünitesi, yoğun bakım, diyaliz ünitesi ve bu odadaki eşyalardır. Bu bölgelerde çalışan temizlik şirketi işine hâkim olmalı ve iyi bir temizlik işi çıkarmalıdır. Ameliyat temizliğinde görevli olan personel bu işin eğitimini almış olması gerekir. Ameliyathanede çok daha farklı ve özel temizlik bezleri ve kovalar kullanılmalıdır. Çamaşır suyu ve ya alkol kullanımı ile mikroplar öldürülür. Fakat bu temizlik için ideal bir karışım hazırlanması gerekir. Bu da çok hassas bir noktadır. Bunu yapan temizlik şirketinin bu konuda bilinçli olması çok mühimdir. Burada çalışan elemanın da bu konu hakkında özel olarak eğitilmiş olması gerekmektedir. Fazladan kullanılan bir dezenfektan ölümcül sonuçlar doğurabilir. İstanbul hastane temizliğinde işinizi şansa bırakmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir