Temizlik prosedürü

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Tüm projelerde yapılacak temizlik faaliyetlerini belirlemek için personel görev kartları ve proje işleri takip tabloları iş planlama prosedüründe belirtilen şekilde hazırlanır.
Tüm bu planların  ve planlamaların etkinliği günlük ofis temizlik kontrollerinde , haftalık denetimlerde ve KPD lerde ölçülür. Temizlik kontrol işlemleri ile ilgili bilgiler Temizlik sistemleri ve Muayene- kontrol prosedüründe yer almaktadır.
Temizlik personeli işe alınmadan önce sağlık raporu alma zorunluluğundadır. Sağlık kontrolleri personel işe alındıktan sonra da  devam eder.
Personel temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinde kullanılması gereken deterjan ve dezenfektanlar konusunda tedarikçiden ve/veya şirket yetkililerinden eğitimler almaktadır.
Personel çalışma esnasında görevine uygun olan kıyafetleri giyer. Bu kıyafetler her zaman temiz ve yedekli olmalıdır.
Personel çalışırken iş güvenliği talimatlarında belirlenen şartlara uygun çalışmakla yükümlüdürler.
Temizlik ürünlerinin depolandığı bölümler depolama talimatı uygun olarak yerleştirilir ve kontrol faaliyetlerine dahil olarak denetlenir.
Ürünler depolara alınmadan önce girdi ürün kontrollerine tabi tutulurlar.
Çalışan proje personeli hijyenik şartları sağlama amacıyla personel hijyen talimatlarında belirlenen kurallara uyumlu çalışırlar.
Belirlenen şartların projelerde ne seviyede sağlandığının ölçümleri için Kalite Performansı Değerlendirmesi talimatında belirtilen şekil ve periyotlarda denetimler yapılır ve sonuçları düzeltici / önleyici faaliyetler prosedüründe belirtildiği şekilde takip edilir.
Tüm personelin görevlerinin gereği olan teknik eğitimleri ilk bir ay içerisinde eğitim prosedürüne uygun olarak alması sağlanmaktadır.
Hizmetin gerçekleştirilmesi sırasında kullanılan makineler bakım temizlik prosedürü uyarınca bakıma tabi tutulurlar.
Temizlik faaliyetleri sırasında bulunan eşyalarla ilgili işlemler bulunan eşya talimatı doğrultusunda gerçekleştirilir.

Temizlik şirketi  ihtiyaçlarınız için iletişim sayfamızdan iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir