Temizlik Şirketleri için İş Planlaması

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Bu prosedürün amacı, projelerimizde proje işlerinin planlama faaliyetleri sırasında izlenecek  yöntem ve sistemin belirlenmesidir.

Temizlik Şirketleri için İş planı :

Satış aşamasında  belirlenen temizlik personeli sayısına göre her personelin yapacağı işleri, görev yerlerini, çalışma saatlerini gösteren çizelgedir. İş planı; personel takibi ve iş takibi yapmamızı sağlar. Eksik personel ile çalışıldığı zaman hangi bölgede, hangi temizlik işlemlerinde sıkıntı yaşayabileceğimizi gösterir, önlem almamıza olanak tanır.

Temizlik Şirketi Proje işleri:

Proje işleri  ilgili projelerde yapılan periyodik temizlik detaylarına verilen isimdir. Bu detayların içeriği ve temizlik periyotları her projeye göre değişiklik göstermektedir.                                             

Günlük işlerin dışında periyodik olarak yapılan işlerin, proje işleri temizliği yapacak elemanların çalışma saatlerine uygun olarak aylık olarak planlanması ve yapılan işlerin takip edilmesi için tutulan bir formdur.

Projelerde proje işleri, iş planları ve görev tanımları sözleşmelere, müşteri isteklerine  ve projenin fiziksel şartlarına bağlı olarak proje müdürleri tarafından planlanır ve direktöre onaylatılarak işleyişe koyulur.

Görev Tanım Kartı :

Her projede görev yapan temizlik personeli‘nin görev tanımı mevcut bulunmalıdır. Personelin görev tanımı eğer görev kartları içerisinde ve vardiya iş planında yer almıyorsa görev tanımı formatında hazırlanır ve personele tebliğ edilerek personel dosyasında saklanır. Bazı projelerde genel görev tanımlarına ilaveler yapmak gerektiğinde yine aynı sistem kullanılabilir.

Proje Yöneticileri İş planındaki görevleri tek kart şekline getirerek görev kartlarını oluştururlar. Bu kartlar pvc kaplanarak ilgili personele verilir. Böylece personel hangi saat diliminde nerede ne iş yapması gerektiği konusunda sürekli bilgilendirilmiş olur. Personelin belli bir süre sonunda bu görev kartında yer alan görevlerini ve hizmet mevkisini ezberlemesi tercih edilmektedir.

Haftalık/aylık izin takip çizelgesi

Tüm personelin  izin günlerinin belirlendiği ve takip edildiği çizelgedir.

İzin doldurucu iş planı

Proje başlangıcında hazırlanır. İzinli personelin yerine kimin çalışacağını gösteren bir plandır. Gerekli zamanlarda Proje müdürleri tarafından revize edilir. İsteğe göre ofiste görülen bir yere de asılabilir.

Temizlik hizmetlerin günlük, aylık, 3 aylık yıllık gibi iş planları hazırlanması gereklidir. İşinde profesyonel Entegre group temizlik şirketi Her projeye özel bir iş planı hazırlar yapılması gereken işleri bu plan doğrultusunda yürütür.

Ofis temizliği iş planı kullanım durumuna ve binanın yapısına göre farklılık gösterir. Fabrika temizliği iş planı fabrikanın ne ürettiği ile alakalıdır, ofiste olduğu gibi binanın durumunu da göz önünde bulundurmak gereklidir.

Temizlik yapılacak alanların işi devralındıktan sonra gerekli iş planları hazırlanır bu sayede binanızın daha uzun süre yeni kalması sağlanır. Sürdürülebilir iş planı hazırlamak ancak işinin ehli temizlik firmaları tarafından gerçekleştirilebilinir.

Hizmetlerimizle ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir