Temizlik Şirketleri kaza raporlaması ve incelenmesi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Herhangi bir kazayı derhal Entegre Group Güvenlik birimine rapor ediniz. Rapor edilecek kaza ve olaylar Entegre Group çalışanlarıyla ve Service Ortaklarıyla ve Entegre Group müfettişleri, müdürleri yada yöneticileri altında olanları ve bir şekilde departmanla bağlantılı olay/kazalardır. Bunlar Entegre Group personeli tarafından kurulan, test edilen, incelenen yada temizlenen cihazları da içerecektir. Daha fazla bilgi edinmek için bekleyerek raporu geciktirmeyiniz. Yeni bilgileri öğrendikçe raporunuzu detaylarla destekleyiniz.

1. Tesis. Güvenlik programı kazaları, oluşabilecek kazaları, yaralanma ve hastalık olaylarını inceleyip rapor eden bir prosedürü yerleştirmelidir. Nedenler tespit edilmeli ve mümkünse gerekli eylemler yapılmalı yada prosedürlerde yenilik yada değişikli gerekiyorsa bunlar tavsiye edilmelidir. Kazanın olduğu alan boşaltılmadan, temizlenmeden yada başka bir şekilde değiştirilmeden incelemeler başlamalıdır.
2. Bir yaralanma olduğunda Teknik Hizmetler Yöneticisi (THY) bunu gereken makamlara ve Entegre Group Güvenlik Departmanına derhal rapor etmelidir. İşle ilgili bir olaydan dolayı bir çalışanın ölmesinden yada işle ilgili bir olaydan dolayı üç yada daha fazla işçinin hastaneye kaldırılmasından itibaren 8 saat içinde, tesis ölüm/hastaneye kaldırma olayını SSK’nın bölge ofisine şahsen yada telefonla bildirecektir. Bu şart, böyle bir ölümün yada üç yada daha fazla çalışanın hastaneye kaldırılmasının kazadan itibaren otuz (30) gün içinde oluşması halinde geçerlidir. Bu bilgilendirme işlemi muhtemelen Yönetici yada İcra Direktörü tarafından yönlendirilen Güvenlik Yöneticisi tarafından yapılacaktır.
3. Sağlık tesisleri hastaların yada çalışanların cihazdan kaynaklanan bir nedenle ölmesi yada ciddi şekilde yaralanması halinde bunu 10 gün içinde rapor edecektir. Raporlar cihaz üreticisine form yada başka elektronik yol ile ibraz edilecektir. Tüm münferit ters etkili olayların özetleri cihaz üreticilerine ve/veya FDA’ya 3419 formu ile yada başka bir elektronik yol ile ibraz edilecektir. Geçen takvim yılının yıllık raporları Ocak aynın 1. gününde verilir.
4. Her devletin, sıcak yada soğuktan kaynaklanan yaralanma yada hastalıklar yada ısıtma yada iklimlendirme kaybı gibi belli olaylarda ilave raporlama şartları vardır. Güvenlik ve mesleki sağlık ile ilgili yerel devlet merciinin, kamu sağlığı kurulunun yada diğer devlet makamlarının şartlarını kontrol ediniz.
5. Çalışan Raporları. Çalışanların, korkusuz bir şekilde olası tehlike durumlarını bildirebileceği ve zamanında ve uygun cevap almalarının sağlanacağı bir sistem yerleştirilmelidir. Bu olanaklardan biri bunun için tesis edilmiş isim vermeden görüşme yapılabilecek bir telefon hattı olabilir. Çalışanlar güvensiz şartları yada uygulamaları gördüklerinde ilgili yönetim personelini bilgilendirmeleri istenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir