Islak ve kuru halı yıkama

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız

Halı yıkama 2 şekilde yapılmaktadır 1. ıslak halı yıkama , 2. kuru halı yıkama

Islak halı halı yıkama işlemi su ve deterjan ile ovalama yöntemiyle halının tamamı tamamı su ve halı şampuanıyla hazırlanmış solüsyon yüzeye püskürtülür yumuşak halı fırçası ile ovalama işlemi yapılır güçlü vakum yardımıyla su ve deterjan vakumlanır akabinde durulama amaçlı su püskürtülerek yeniden vakumlanır.

Islak halı yıkama işlemi çok kirli halılar için yılda 1 uygulanır. çok sık yapılır ise halı iplikleri çürür ömrü kısalır.

Belirli periyotlar ile kuru köpük  veya talaşlama sistemi ile kuru sistem halı yıkama işlemi halının ömrünü uzatır. bu sistemler tüm kumaş yüzeyler için uygulanabilinir. koltuk yüzeyler ortalama 2 ayda bir yapılması minimum kirlenmeyi beraberinde getirir.

Aşağıda Temizlik şirketleri için halı makinesi temizlik ve bakımı anlatılmıştır.

1. Her kullanımdan sonra temiz su konup kirli su tankı arasında devir daim yapıldıysa pis su tankına dolmuş olan maddelerin temizlenmesi sağlanacaktır. Bu işlem sırasında aynı devir daim temiz su ile emici aparatına da yapılması gerekmektedir.
2. Kirli su tankının deposu temizlenmelidir. Makinenin kullanımı sırasında, deterjan konulma nedeniyle oluşacak köpükten dolayı makine vakum yapmayacaktır veya arıza yapacaktır. Bu durumda köpük kesici ürün kullanılmalı veya fazlası alınıp makinenin emişi normal hale gelecektir.
3. Her kullanımdan sonra makinenin tekerlek arasına dolmuş olan iplik, saç v.s. gibi maddelerden temizlenmelidir.
4. Makine ile emici aparat arasında kullanılan hortumun her iki ucundaki jaklar sökülüp takılırken dikkatli olunmalıdır.Emici aparat agzının sert zeminlere vuulmaması gerekmektedir. Sert zemine çarparsa eğilme yada kırılma yapacaktır. Bu durumda hem emisyon düşer hem su kaçırır. Aynı olay makinenin üstündeki jaklar içinde geçerlidir.
5. Makinenin dış bölümü ve kablosu nemli bir bez ile silinmelidir.
6. Her kullanımdan sonra su tanklarında su bırakılmamalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir